28 Ağu 2017

Çantamda ne var? #4 | Belgrad

Herkese yeniden merhaba,

Beni instagramdan takip ediyorsanız şu an Belgradda tatilde olduğumu biliyorsunuzdur, Dönüşümde burayla ilgili yazı yazmak istiyorum zaten aklımda vardı ama çok fazla kişi sorunca yazmak hem bana hem de gelmek isteyenlere iyi olur diye düşündüm, Valizimin büyük çoğunluğunu oluşturan bakım ve makyaj çantamı anlatmak istiyorum neden anlatıyorum biliyor musunuz el bagajsız 10kilo ile geldim çünkü buraya. Mümkün olan en minimal şekilde çünkü burdan değişik gördüğüm şeyleri alacağımı biliyordum. Buranın amacı benim için sabah ayrı akşam ayrı kıyafet giymek değil 2şort 3-4 tshirtle ve deniz malzemeleriyle gelmekti nitekim öyle de oldu. Bu nedenle her malzemeyi sadece kullanacaklarımı getirmek ve çok fonksiyonlu ürünlerimi tercih ederek bence doğrusunu yaptım. Size de biraz olsun fikir verebilirsem ne mutlu bana. 

Bu fotoğraftan çok daha küçülttüm ama hangi ürünleri seyahat boyu ambalajlara koyduğumu anlatmak için gerçek boylarını ekledim. Hangilerini daha da küçülttüğümü fotoğrafta işaretledim.


Apolena çantası bütün ürünleri aldı. Fotoğrafta * işaretlediğim ürünleri orjinal ambalajında yanıma almadım. Hatta güneş kremi gibi ürünlerin yapısı diğerlerinden farklı olduğu için boş şişeleri getirmeyi düşünmüyorum bile 🙋🏼 Güneş koruyucularım Beebauty markası, Gratislerde bulabilirsiniz. 
Isana mini boy kulak çubuğu kutusuna birkaç tanede makyaj düzeltme çubuğu attım,
Dalin tatil ikilisi bu seyahatimde de benimle iyiki tam boylarını satın almamışım. 

Birkaç disk pamuk ve kare pamuk aldım.
Küçük çevirmeli kaba gündüz kremimi koydum, göz kremimi yanıma aldım.
Plajda en çok lazım olanlardan biri de gözlük temizleme mendili çoğu zaman ihmal ediliyor bu ürün almayı unutmayın derim. Mendilleri A-101'den almıştım. 

Bir tarak, urban care elastic curl seyahat boyu köpüğünü aldım.Tabiki virgo ve fönüm. 

Seyahat boyu Benri aseton ve diş macunu, curaprox diş fırçam. Bee beauty misel su , sesu tüy dökücü krem. 

Burdaki eksikler şampuan duş jeli lif ve yüz temizleme köpüğü idi. Şampuan duş jelini zaten burdan alacaktım bu nedenle hiç almadım yanıma. Yüz temizleme ürünlerim stoklarımda dahil hepsi köpük formda olduğu için yanıma almak istemedim burdan yerel marka bebek şampuanı aldım. Çokta güzel oldu. 

Yerel marka ürünleri denemek için mükemmel fıraat oldu ki yanımda götürmek içinde baya bir aldım. Dönüşte tatil anılarım yazısında paylaşıyor olacağım. 


Bir makyaj çantası ancak bu kadar minimal olabilirdi, bu konuda mütevazi olamayacağım! :) 

Wet&wild 3aşamalı maskarayı kaçıncı bitirişim bilemiyorum. Kirpikleniz benim gibi aşağı bakıyor ve çok azsa çok seversiniz. Tabiki kirpik kıvırıcım olmadan maskara bile çaresiz. 

Yine wet&wild brulee yanımdahem far hem pudra niyetine. Ne kadsr sevdiğim bence belli oluyor. 

Flormar concealer dibini görmek üzereyim.Çok başarılı bir ürün bence.

Essence my must have serisinden 01 go goldie aydınlatıcı ve 01 hello sunshine bronzerını almam yetti. O kadar güzel ve kompakt ürünler ki iyii ki almışım. Artık seyahatlerde mini paletler götürme devri bitti benim için. 

1nude 1kahverengi 2ruj aldım. Flormar 201 ya da 202 numarasından emin olamadığım dudak kalemi, 1lipbalm sünger ve cyrene'in yeni çıkardığı renkli nemlendiriciyle makyaj çantamın yarısını doldurdum. 

Gelelim fırçalara;


Samimi söyluyorum tek fırçayla gidermişim. 

Sadece brush blush olsaymış ten makyajımı yaparken brulee yi pudra niyetine kullanır, üzerine bronzerı hem far hem allık gibi sürer, fırçanın bir kenarıyla aydınlatıcımı uygular bitirirdim şu an onu yapıyorum. Yanıma küçük bir kalıp sabun aldım her kullanımdan sonra yıkıyorum kağıt havluyla suyunu iyice alıp brush guardla kurumaya bırakıyorum, ertesi güne tertemiz fırçam hazır oluyor. Setting brush ve karıştırma fırçasına hiç gerek yokmuş. 


Benri aftersunlardan mavi olanı denemek istedim bu kez, geçtiğimiz tatilde yeşil olanı bitirmiştim. 2 pastel oje aldım yanıma biri rakı beyazı biri nude renkli, 9 gün kalacağımız için manikürsüz kalmak istemezdim bu nedenle malzemelerimi de yanıma aldım. Kalyon tırnak eti temizleyici ve peeling olmazsa olmazım. Mini törpü, cımbız, bebek tırnak makası ve kaş tarağımla seyahat makyaj çantamı tamamlamış bulunuyorum.

Benim yanıma aldıklarım bu şekildeydi fazla aldığımı düşündüğüm tek kpnu fırça. Siz ne düşünüyorsunuz bana yazın,Eksik ya da fazla olduğunu düşündüğünüz ürünler var mı? 

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim, 

Beni Facebook | Instagram | Snapchat | Twitter hesaplarında 'bakimgunlugu' adıyla bulabilirsiniz, 

Sevgiler,
Tuğçe

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Olumlu, olumsuz her yorum kabulümdür.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...