21 Şub 2014

Vücut losyonu #2 | Bepanthol

Merhabalar;
Bugün hepimizin bildiği bepanthol, eski adıyla bepanthen'i bir de ben anlatayım dedim. Her evde ekmek su kadar demirbaş bir üründür kendisi. Zaten eczaneden aldğımız için gözümüz kapalı güveniriz.

Güneşte fazla kalır kızarırız hemen uyuşturma özellikli bir kremle bepanthol karıştırır süreriz. Bir yere mi çarptık hafif bir sıyrığımız mı var hemen üzerine ince bir tabaka sürüp ferahlarız. 

Kışın dudaklarımız çatlar ya da sivilce vb. cildi ekstra kurutan ilaçlar olduğunda gerilme hissettiğimiz her yere uygulayabiliriz.

Bebeklerin poposu pişik olmasın diye kullanılız:)

Bebeklere kullanılacak kadar doğal bir ürün kullanmak beni çok daha mutlu ediyor.
Kış aylarında el kremlerinden birisi de bepantholdür. Nemlendirmesi çoğu kreme göre suni bir kokusunun olmaması çok hoşuma gidiyor. Ciltte hemen emilmesi ve neme doyması aynı zamanda da krem kullandık hissinin olmayışı mükemmel!

Ayrıca güzel bir nem maskesi olarakta kullanılabilinir. Temizlenmiş, toniklenmiş cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın ve 15-20 dk sonra kalıntıları bir pamuk yardımıyla temizleyin üzerine ekstra bir nemlendirici sürmenize gerek yok. Neme doymuş bir cildiniz olacak ve diğer maskeler gibi gerilmeler de olmayacak. Bu maskeyi en kuru ciltten en yağlı cilde kadar herkes uygulayabilir. Nem ve yağın apayrı iki olgu olduğunu artık biliyoruz:) Yağlı ciltlerinde neme ihtiyacı vardır.

Her zaman bittikçe alacağım, bıkmadan kullanacağım, evimin demirbaşlarından olan bu krem benim vazgeçilmezim:)

Diğer Vücut Losyonu deneyimlerim;

Vücut losyonu #1 | Perfect Purity

Yazılarımdan haberdar olmak için bloguma ABONE olabilirsiniz. 

Aynı zamanda İnstagramdayım

Sevgiler. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Olumlu, olumsuz her yorum kabulümdür.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...