13 May 2018

Sadeleştim deyince sadeleşmiş olmuyorsun!

Herkese yeniden merhaba,

Çok fazla bölündüm bu aralar toparlayamıyorum. Ev iş youtube instagram ingilizce kursu evde çalışmam gerekenler derken bende ipin ucu kaçtı. Gün 24 saat planlı olmayınca sürekli aklına gelenle yola devam edince aslında yapman gerekenler kaçıveriyor. Bazen de kaçmaması gereken hayatını etkileyecek fırsatları çalışmadığın için kaçırma duygusu var hani rüyalarına giren. İşte bu nedenle şu an bu satırları yazarken karar verdim ki. Youtube a girmem gereken bir sınav var. Bitene kadar ara veriyorum. İnstagrama düzenli post atacağım ama günde sadece 20 dakikamı geçireceğim. Bloga bu süre zarfında 20 dakikaya sığdırabildiğim kadar yazı gireceğim. Gerekirse 3 günde 1 yazı olacak. Bugün önümüzdeki 3 ayın belki de son videosunu kanala yükledim. Karadeniz videolarımı haftasonu 20’şer dakikasından editleyebilirsem ekleyeceğim. 

Sadeleşmek dediğin böyle olur Tuğçe Hanım. Bunun yanında evde beni yoran işime yaramayan kullanırken beni zorlayan objelerle de vedalaştım. Yeni düzenim şimdilik bu. Nelerden neden vazgeçtim kısaca anlatayım aslında daha birçok ürünüm vardı ama onları anlatacak vaktim olamadan sahiplerine ulaştırdım.


Yves rocher yüz spreyini neden aldım bir fikrim yok. Bazı ürünleri fiyatı uygun diye alma huyumdan vazgeçtiğimi düşünüyorum artık ama son bir yılda hatalarımda olmadı değil. Bu da onlardan biri kullanmadım kardeşim isterse ona istemezse bir kargoda çekiliş hediyesi olarak sahibini bulacak. 

The body shop hindistan cevizli vücut spreyi. Biraz yapay bir hindistan cevizi kokusu var. Kalıcılığı da zayıf. Günlük parfüm rafımdan çıkarıp başucuma koydum. Evde parfüm kullanmayı seven tek insan ben olamam değil mi? 

Wetnwild basecoat; yapısını pek sevmiyorum. Zor da kuruyor ojeyi tutamıyor bi kere. Gereksiz bir ürün. 

Flormar full color serisinden oasis rengi. Bu renge benzer elimde başka ton var. Bu kardeşime gidiyor. 

Gabrini dudak kalemi; tonunu pek sevmedim. Elimde zaten kahverengi sevdiğim bir kalem varken ikincisine gerek yok. Bu da kardeşime gidiyor. 

Tüm takılarım bu kadar + hiç çıkarmadığım 2 altın kolyem ve 2 altın halka küpem var. Oldum olası takı kullanma alışkanlığım olamadı. Ucuza aldığım ne varsa da kararıp kullanılmaz hale geldi ama ben geç akıllandım. Bu kadar zaman boyunca imitasyon takıya verdiğim parayla altın alsaydım keşke. Geç oldu ama akıllandım. Şimdi aklımda altın 2 halka küpe birkaç bileklik almak var. Onları da hiç çıkarmamak üzere kullanmak istiyorum.Sıra geldi kocaman yıllardır benimle olan tırnak makasına. Bir küçüğü tatilde mecburiyetten aldığımdır. Bebek tırnak makasıysa yıllardır severek kullandığım. Dün bebek makasım kırılınca, diğeriyle de manikür yapmaya çalışıp canımı çok acıtınca hepsini attım. Küçük bebek makası almam lazım.

Fırçalarımdan da nasibini alan oldu. Sapından anlayacağınız üzere sahte olanı koleksiyonumdan çıkardım. Zaten ürünü tutamamasından performansı düşüktü.


Çantamda taşıdığım makyaj çantam hariç koleksiyonum bu şekilde. Düzenimi her temizlik sonrası değiştiriyorum. Evimin en sevdiğim köşesi ♥️

Benim pazar temizliğinden vedalaştıklarım bu şekildeydi. Siz de atın çok rahatlıyorsunuz. 

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. 


Anlarımı paylaştığım; Snapchat | Twitter | Facebook | Instagram hesaplarında beni 'bakimgunlugu' adıyla bulabilirsiniz, 


Youtube da Tuğçe Akkoç olarak varım! :)


Sevgiler,

Tuğçe


İnstagram çekilişime katılmayı unutmayın!

İnstagram çekilişime katılmayı unutmayın!

1 yorum:

Olumlu, olumsuz her yorum kabulümdür.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...